Świetlica Wiejska w Cewlinie - podlegająca pod:

poniedziałek, 21 września 2015

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO MEGA PARKU W GRUDZIĄDZU

W dniach 06-07 sierpnia, została zorganizowana wycieczka dla dzieci z Cewlina do Mega Parku w Grudziądzu. Wycieczka sfinansowane zostały przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołectwa Cewlino, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie oraz rodziców.

         Z Cewlina wyjechaliśmy o 8:30, podróż trwała cztery godziny. Na miejscu czekało wiele atrakcji. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Amfiteatrze , gdzie o godzinie 12:00 rozpoczął  się WESTERN SHOW .Największy w Polsce pokaz z udziałem Lucky Luka, mami Dalton i jej niesfornych synalków.Najstarsze i największe miasteczko westernowe w Polsce zaoferowało nam  moc niezapomnianych wrażeń. W kłębach kurzu wzbitego przez końskie kopyta zobaczyliśmy obraz Dzikiego Zachodu. W samym sercu Miasteczka Westernowego można było zobaczyć  sklep z artykułami kowbojskimi "U Marshala", gdzie można było  zakupić akcesoria kowbojskie, przejechać się konno, pojeździć na byku, postrzelać do celu, odwiedzić posterunek Szeryfa, celę Daltonów, zrobić sobie fotografię w starym stylu i puścić za sobą list gończy.  W wolnym czasie można było do woli korzystać z atrakcji Luna Parku. 

           Po sporej dawce adrenaliny udaliśmy się w podróż w czasie poprzez okresy geologiczne tj. od kambru do dziś.  Największą atrakcję okazały się rekonstrukcje dinozaurów i innych wymarłych zwierząt w skali 1:1, rozmieszczone wzdłuż Jurajskiej Ścieżki Edukacyjnej.Sama trasa stanowiła nie tylko atrakcję dla nas, ale miała również dużą wartość dydaktyczną. Wzdłuż ścieżki oprócz tablic informacyjnych dotyczących okresów geologicznych, mogliśmy również zobaczyć opisy dotyczące przedstawionych modeli dinozaurów. Podczas zwiedzania ścieżki edukacyjnej  napotkaliśmy  na swojej drodze park Mega Owadów. Można  było zobaczyć niezwykle realistyczne rzeźby owadów, wykonane z niezwykłą dokładnością w ogromnym powiększeniu. Każdy  mógł zaobserwować wielką biedronkę i spojrzeć w oczy mega motyla. Gigantyczne powiększenie pozwalały nam  na poznanie budowy owadów. Przy każdej rzeźbie można  było zapoznać się z najistotniejszymi informacjami na temat tych fascynujących zwierząt.   
         Zwiedzanie Bajkowej Krainy odbyło  się po zakończeniu zwiedzania jurajskiej ścieżki edukacyjnej. Przypomnieliśmy sobie  najbardziej znane polskie legendy (Wars i Sawa, Legenda o Smoku Wawelskim czy Legenda o Popielu i mysiej wieży). Spotkaliśmy  tutaj również bohaterów polskich jak i zagranicznych bajek (Smerfy, Jaś i Małgosia, 7 krasnoludków itd.). 
         Na sam koniec zostawiliśmy sobie mini Zoo. W  ZOO znajdowały  się tylko hodowlane zwierzęta, które udomowione przez ludzi mogą żyć w ograniczonym terytorium. Zobaczyliśmy  na żywo wiele gatunków ssaków, mogliśmy  nakarmicie kozy, poznać obyczaje wielbłąda i emu, zobaczyć kilka gatunków bażantów i  struś.
       Po owocnym zwiedzaniu Mega Parku udaliśmy się na zasłużony obiad, który zaserwowała nam mami Dalton. A sami bracia Dalton zakwaterowali nas na ośrodku, gdzie spędzaliśmy noc.  Po kolacji wybraliśmy się na strzeżone kąpielisko, gdzie  mogliśmy bawić się w wodzie. W tak pięknym miejscu doczekaliśmy zachodu słońca. Cisza nocna rozpoczęła się o 22 i trwała do 8 rano, kolejnego dnia.          Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w ośrodku wypoczynkowym Delfin, pod czujnym okiem ratowników. Korzystając z pięknej pogody postanowiliśmy oddać się wodnym kąpielom. Po kilku godzinnym relaksie wszyscy powróciliśmy na obiad, aby zregenerować siły. Po smacznym posiłku przyszedł czas rozstać się z tym cudownym miejscem. Wszyscy 

w cudownych humorach, wsiedliśmy do autokaru.Podopieczni świetlicy wiejskiej w Cewlinie wraz z instruktorem składają serdeczne podziękowania za sfinansowanie oraz pomoc przy organizacji wycieczki  pracownikom Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Manowa, Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie, Radzie Sołectwa Cewlino, rodzicom,  instruktorom świetlicy w Rosnowie i Wyszewie - Panią Magdalenie Filipowicz i Małgorzacie Kowal za pomoc podczas wycieczki, Pania z Bractwa  z Cewlina  oraz Firmie Przewozowej  „Rumcajs" z Rosnowa.


DZIĘKUJEMY.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz