Świetlica Wiejska w Cewlinie - podlegająca pod:

piątek, 10 kwietnia 2015

Nasze przygotowania do Świąt Wielkanocy... Ze Świętami Wielkanocnymi wiąże się wiele obrzędów. W tradycji ludowej jak i dziś przygotowuje się na święta palmy wielkanocne,  pisanki, dekoracje na stół, okno,  święconkę itd. W marcu na warsztatach plastycznych dzieci i mieszkanki Cewlina przygotowywały powyżesze dekoracje.
 Na pierwszy ogień poszło przygotowanie kurczaczków wielkanocnych z papiery i bibuły oraz króliczków z tektury . Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie znaczenie Świąt Wielkiej Nocy. Następnie metodą decoupage wykonaliśmy pisanki styropianowe.

Natomiast w ostatni czwartek miesiąca  dzieci przygotowały Palmy wielkanocne, które są  tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej.

Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy w Kościele powstał zwyczaj święcenia palm, znany w Polsce od średniowiecza. Dawniej wykonywano je z zielonych gałązek, gdyż symbolizowało to życie, siły witalne, radość i coroczną odnowę roślin. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby,  która w symbolice Kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Przyozdabia się ją bukszpanem i kolorowymi wstążeczkami, kwiatami z bibułki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz