Świetlica Wiejska w Cewlinie - podlegająca pod:

środa, 5 marca 2014

ferie zimowe 2014


Cewlino - ferie zimowe 2014 

 Ferie zimowe w gminie Manowo rozpoczęły się 17 lutego i trwały do 28 lutego 2014 roku. W okresie tym dzieci miały zorganizowane zajęcia prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00. Tegoroczne ferie były sfinansowane przez Gminną Komisję do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Manowie, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie, Radę Sołecką w Cewlinie  oraz rodziców. W zajęciach codziennie brało udział 19 dzieci. 

Głównym celem zajęć w świetlicy było kreatywne zagospodarowanie wolnego czasu dzieci podczas ferii.

SPRAWOZDANIE 

Pierwszego dnia ferii dzieci zapoznały się z  planem zajęć, regulaminem oraz zasadami bezpieczeństwa. Tego dnia odwiedziła nas Pani Małgorzata Szutko, która poprowadziła warsztaty filcowania na mokro.  Dzieci wykonały zakładki do książek, według własnego projektu. W  warsztatach wzięły udział  dzieci ze świetlicy w Manowie, które odwiedziły nas tego dnia z Pania Bogumiłą Tarczyluk. (zdjęcia poniżej) 18.02.2014 roku została zorganizowana pierwsza wycieczka, poza teren Cewlina,  wraz ze świetlicami z Manowa i Wyszewa. Tego dnia  wybraliśmy się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt " Leśny Zakątekw Koszalinie. 

Pod okiem personelu zostaliśmy zapoznani z zasadami i celami schroniska. Dzieci mogły zapoznać się z podopiecznymi schroniska podczas spaceru - na jaki wybraliśmy się z psami. W zamian za miłą lekcję "dobrego serca" przygotowaliśmy kosz smakołyków dla zwierząt oraz dzieci przyniosły koce i zabawki, które zostały przekazane dla schroniska.
(zdjęcia poniżej)


Tego też dnia, odwiedziliśmy kręgielnie MK Bowling w Galerii Kosmos - Koszalin.  Dzieci miały możliwość zjedzenia pysznej pizzy, jak i zagrania w kręgle. (zdjęcia poniżej) 

Środowy dzień upłyną pod hasłem "igły i nitki"  wybraliśmy się, do nowo powstałej pracowni "Trzy Kurki" - której właścicielką jest Pani Kamila Łukawska (mieszkank Cewlina). Dzieci miały możliwość projektowania, tworzenia własnych zabawek - maskotek. Dzielnie dawały sobię radę z igłą i nitką, jak również z maszyną do szycia. Pod czujnym okiem Pani Kamili i moim, powstały cudowne miśki,  miło i  kreatynie spędziły czas.  (zdjęcia poniżej)


W czwartek odbyły sie eliminację do konkursu "MAM TALENT". Z kilkunastu zgłoszeń,  została wyróżniona trójka finalistów (finał odbył się w 26.02.2014r.). 
Tego  dnia odwiedziła nas Pani Danuta Szadkiewicz (mieszkanka Cewlina), która poprowadziła warsztaty krawieckie. Dzieci wykonały broszki dla swoich mam. 
 (zdjęcia poniżej)
W piątek zapachniało u nas ciastem.  Wspólnie z Panią Agnieszką Deplewską, (mieszkanką Cewlina) mieliśmy przyjemność przygotować prawdziwą "bombę kaloryczną" . Dzieci chętnie brały udział  w przygotowywaniu ciasta -  jednak z największym entuzjazmem smakowały własny wypiek.


Po wspaniałej uczcie, zorganizowany został konkurs "Ja w wirtualnym świecie" - dzieci miały za zadanie stworzyć wirtualne projekt,  wcześniej wylosowanego  miejsca.(zdjęcia poniżej)


W poniedziałek dzieci przeniosły sie w lata 60. Pod okiem Pani Alicji Reiske , dzieci miały możliwość zabawy przed obiektywem. Powstało wiele ciekawych kreacji i wspaniałych zdjęć. Dzięki upszejmości Pani Alicji, każde dziecko otrzymało swoją fotografię w stylu Retro. 

  (zdjęcia dodane zostaną wkrótce)

Po owocnej pracy przed obiektywem, dzieci przeniosły się w krainę bajek. Odwiedził nas teatrzyk ze sztuką "Jaś i Małgosia" -  sztuka wesoła, pełna ciekawych doznań i emocji.  Dzieci miały możliwość czynnego udziału w  sztuce.   
We wtorek odbyła się kolejna wycieczka  do Koszalina. Dzięki Pani Krystynie Czechowskiej, dzieci miały możliwość zapoznania  się, z funkcjonowaniem i działaniem Sądu Rejonowego w Koszalinie. Zwiedziliły sąd, areszt, ale najważniejszą częścią wizyty była pogadanka z Sędzią Jakubowskim, który swoim rewelacyjnym podejściem do dzieci, zapoznał ich z tajemnicami sądu, odpowiadał na zadawane pytania i przeprowadził symulacyjną sprawę karną. Dzieci miały mozliwość zasiąść na fotelu sędziego, przymierzyć togę. 


Po wizycie w Sądzie Rejonowym, dzieci udały się na seans filmowy do Multi Kina w Koszalinie, na bajkę pt.:" Rodzinka  nie z tego świata" - na sam koniec odwiedziliśmy McDonalda.                                                  (zdjęcia dodane zostaną wkrótce)Środowe zajęci  pod hasłem "FINAŁ MAM TALENT", finaliści zaprezentowali się w trzech kategoriach: wokal, taniec, recytacja. Jury zdecydowało jednogłośnie, że  należy nagrodzić wszystkich finalistów. (zdjęcia poniżej)
W czwartek została zorganizowana wycieczka do Darłówka na basen, wraz ze świetlicami  z Manowo i Wyszewa. Przed wejściem na basen dzieci zostały zapoznane z regulaminem i zasadami bezpieczeństwa. Zabawa w wodzie nie miała końca, zjeżdżalnie, woda sprawiły, że 3h zleciały w zawrotnym tempie. Po wyjściu z pływalni wybraliśmy się na szybki obiad. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                             
                                                                           

                                                                                                                                                                    W piątek wspólnie ze świetlica w Manowie, została zorganizowana nocka w świetlicy.         Późnym wieczorem, wspólnie wybraliśmy się na spacer po Cewlinie, a przed snem odbyła się walka na poduszki. dzieci do późnego wieczora mogły  bawić  sięi rozmawiać. Rano wspólnie przygotowały śniadanie . (zdjęcia poniżej)
                                                                                                                                                                                                                                                                 
                                                                                                            


W tym miejscu podziękowania kierujemy do:

Sołtysa -  Pana Pawła Teterycza i Rady Sołectwa Cewlina, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Manowie, Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie, Pani Krystynie Czechowskiej,  Pani Małgorzacie Szutko, Pani Danucie Szadkiewicz,  Pani Kamili Łukawskiej oraz Firmy Transportowo - Przewozowej "RUMCAJS" z Rosnowa. Dziękuję Rodzicom za zaangażowanie i zaufanie, a w szczególności Pani Agnieszce Majerowskiej i  Pani Karolinie Chromik.  Serdeczne podziękowania składam Pani Małgorzacie Kowal (instruktor świetlicy w Wyszewie), Pani Bogumile Tarczyluk (instruktor świetlicy w Manowie) oraz ich  podopiecznym, za mile spędzone dwa  tygodnie, pełnych wrażeń i ciekawych doznań.


instruktor Anna StorLeśny Zakątek 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Leśny Zakątek 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz