Świetlica Wiejska w Cewlinie - podlegająca pod:

piątek, 22 lutego 2013

zajęcia w StraszyceumZajęcia w Straszyceum - Nasz fan club Monster Hight

na zajęciach plastycznych powstały notesy, pamiętniki z ulubionymi postaciami z bajek
okazało się, że każda z dziewczynek lubi Monster, dlatego założyliśmy fan club i teraz większość prac będzie poświęcone poniższym bohaterkom...


Monster High – amerykańska linia lalek stworzona przez Garrett Sander z ilustracjami wykonanymi przez Kelly Riley. Zostały one oficjalnie wydane na rynek w lipcu 2010 roku, ale wykonane w 2007 roku.


Postacie są inspirowane filmowymi potworami i fantastyką grozy, co odróżnia je od większości lalek[2]. Postacie są przedstawione jako będące potomstwem lub związane ze sławnymi potworami takimi jak Draculapotwór Frankensteinamumiameduzapotwór z Czarnej Lagunyzombiewilkołakamikotołakami i duchami.

Seria Monster High obejmuje również inne produkty takie jak pluszowe zabawki, artykuły papiernicze, torby, akcesoria, odzież i różne zabawki i elektronika. Seria książek pt. "Monster High" napisana przez Lisi Harrison (ElitaAlfy), wydała pierwszą powieść jesienią w 2010 roku. Do tej pory wydane zostały cztery książki z tej serii, cztery z nich wydane są także w Polsce. Tytuły tych książek to: "Upiorna szkoła", "Upiór z sąsiedztwa", "O wilku mowa..." oraz "Po moim trupie". Dostępne są także kilkuminutowe animowane odcinki. 25 października 2011 roku wydana została gra MONSTER HIGH™ GHOUL SPIRIT™ na platformy NDS i Wii, polska premiera gry odbyła się 11 listopada 2011 roku.


Powstał także na potrzeby firmy Mattel oficjalny teledysk do polskiej wersji piosenki "Fright Song" śpiewanej przez Ewę Farną. Serial "Monster High" (w wersji polskiej "Straszyceum").

  • Frankie Stein – ma jedynie 15... dni, została stworzona przez swojego ojca, szalonego naukowca. Ma zieloną skórę i szwy, jest nowa w Straszyceum. Jest córką potwora Dr. Victora Steina i jego żony Viveki. Jej zwierzakiem jest szczeniak o imieniu Cotoś (ang. Watzit). Frankie jest przyjazna i wysportowana, ale bardzo niezdarna, a jej części ciała odpadają. Bardzo lubi Wyczesa Hyde'a oraz Jacksona Jekylla, ale dopiero później dowiaduje się że Wyczes Hyde to jego alter ego.
  • Draculaura – córka wampira, ale jest wegetarianką. Warto nadmienić, że gdy usłyszy jak ktoś mówi "krew", traci przytomność. Ma 1599 lat, jej zwierzakiem jest nietoperz o imieniu Hrabia Bat Wspaniały. Ma kły i jest przyjazna i bardzo urocza, lubi pisać opowiadania o swoich przyjaciołach. Draculaura jest wielką fanką różu i czerni, lubi spacery w słońcu (z parasolem). Jej ojciec to hrabia Dracula. Jest z wzajemnością zakochana w bracie Clawdeen.
  • Clawdeen Wolf – jest córką wilkołaka. Ma 15 lat, jest pokryta futrem i ma po dwa kolczyki w każdym ze swych spiczastych uszu. Ma fioletowego kota domowego o imieniu Crescent. Kocha modę, jest pewna siebie, towarzyska i bardzo przyjazna dla każdego potwora.  • Lagoona Blue – córka potwora morskiego. Ma 15 lat, nosi swoją różową piranię Neptunę okrągłym akwarium (jak w torebce). Kocha zwierzęta, jest wysportowana i wyluzowana. Uwielbia pływać, wraz z jej zwierzakami. Zakochana z wzajemnością w Gilu.
  • Cleo de Nile – córka mumii. Ma około 5842 lata, jej zwierzątkiem jest wąż o imieniu Hissette. Jest kapitanem drużyny potworniarek (szkolnych cheerleaderek), a także dziewczyną Deuce'a Gorgona. Cleo jest najbardziej popularnym potworem w Straszyceum.
  • Ghoulia Yelps – córka pary zombie. Ma 16 lat i jest najmądrzejszą dziewczyną w Straszyceum, mimo że mówi tylko w języku "zombie" – składającym się z jęków i okrzyków. Ma niebieską sowę o imieniu Sir Hukacz. Jest nieśmiała i lubi czytać. Podoba jej się zombie Wolny Moe.
  • Deuce Gorgon – syn gorgony Meduzy i chłopak Cleo de Nile. Ma 16 lat, nosi okulary, aby zapobiec zamienianiu innych w kamień, ma kilka zielonych węży na głowie. Lubi jeździć na desce, grać w trumno-koszykówkę oraz gotować (choć nie przyznaje się do tego). Jego zwierzątkiem jest Perseus – szczur o dwóch ogonach.


 Dyrektor Głowenia Krewnicka (ang. Headless Headmistress Bloodgood) – dyrektorka Straszyceum. Jej wygląd powstał w oparciu o postać jeźdźca bez głowy. Może zdejmować swoją głowę, gdy tylko się jej to podoba. Jeździ korytarzach szkolnych na swoim demonicznym koniu Koszmarze (ang. Nightmare). Krewnicka przyjaźni się z rodziną Abbey i pozwoliła jej zatrzymać się w swoim domu w czasie trwania roku szkolnego. Prototyp lalki Dyrektor Krewnickiej został przedstawiony na Comic-Con International 2011 w San Diego. Była jedną z trzech lalek (pozostałe dwie to Scarah Screams i Córka Arachne). Lalka przegrała w głosowaniu firmy Mattel przeprowadzonym w 2011 r., ale ujawniono, że będzie dostępna do kupienia w sieci Toys "R" Us w 2013 r.


...............................................................................................................................................................


a tak powstały Nasze pamiętniki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz